Ru Pl


WSP-1

WSP-2

WSP-3

WSP-4

SPMS

KSP

CSP

Silopiloty EMP6

LSP-1

PSP-1

PSP-2

SP-1

ZW-1

MPC-1

MPC-2

MSPB-1

MSPD-1

Linowe sygnalizatory poziomu


Zastosowanie:
     Linowe sygnalizatory poziomu LSP-1 i 2 przeznaczone są do sygnalizowania poziomów materiałów sypkich przewodzących prąd elektryczny.


Budowa:
     inowe sygnalizatory poziomu LSP-1 i 2 /rys.1 i 2/ zbudowane są z dwóch elektrod i elektroniki. Jedną elektrodę połączoną z uziemieniem stanowi kołnierz mocujący 1, obudowa elektroniki 3 i korpus 4 w sygnalizatorze LSP-1 /rys.1/ lub obudowa elektroniki 3 i korpus 4 w sygnalizatorze LSP-2 /rys.2/. Druga elektroda składa się z części stałej i wymiennej. Część stała zbudowana jest z pręta izolowanego 5 połączonego na stałe z liną stalową w izolacji 7, koszulki izolacyjnej izolującej to połączenie 6, oraz gniazda zaczepu 8 do połączenia z elektrodą wymienną. Elektroda wymienna zbudowana jest z wtyku zaczepu 10, gołej liny stalowej 11 i obciążnika 12. Szczegółowe połączenie dwóch elektrod przedstawione jest na rysunku numer 6. Elektronika przykręcona jest do płyty czołowej poz.1 /rys.7/. Na płycie czołowej znajduje się listwa zaciskowa 2, przycisk "test" 3, dioda zielona 4 i dioda czerwona 5. Pokrywa 2 /rys.1 i 5/ wyposażona jest w okienko inspekcyjne przez, które można kontrolować sygnalizację zasilania sygnalizatora



Galeria:



LSP-1




LSP-1


LSP-1

Zasada działania:
     W sygnalizatorach LSP-1 i 2 wykorzystano zjawisko przewodności prądu elektrycznego przez ciała stałe / węgiel kamienny, węgiel brunatny, grafit, koks, muły itp./ pomiędzy elektrodami. Jedną elektrodą jest uziemienie podłączone do zacisku uziemiającego w listwie przyłączeniowej będącej na płycie czołowej /rys.7/. uziemienie ma połączenie z surowcem poprzez konstrukcje stalowe, żelbetowe i urządzenia podające. Druga elektroda jest odizolowana od uziemienia. Jeżeli surowiec osiągnie poziom elektrody odizolowanej, wówczas zamknie obwód. Zapali się dioda czerwona i nastąpi przełączenie styków przekaźnika. Gdy surowiec obniży się poniżej elektrody to styki przekaźnika wrócą do stanu poprzedniego i zgaśnie dioda czerwona. Histereza zadziałania sygnalizatora przy przełączeniu i powrocie styków przekaźnika wynosi 7 sekund. Na płycie czołowej znajduje się dioda zielona, która sygnalizuje zasilanie sygnalizatora. Sygnalizator wyposażony jest w przycisk niestabilny "test" którym można skontrolować działanie sygnalizatora bez zamknięcia obwodu elektrycznego przez surowiec. Po naciśnięciu przycisku "test" zapali się dioda czerwona i nastąpi przełączenie styków przekaźnika.

Dane techniczne:
  • zasilanie:     230 VAC lub 24 VDC
  • obciążalność styków przekaźnika:     250 V / 1A
  • pobór mocy:     1,5 VA
  • stopień ochrony obudowy:     IP 66
  • długość elektrody:     2 ÷ 20 m
  • średnica liny:     8 mm
  • masa:     5 kg

Zamocowanie:
     Sygnalizator LSP-1 może być zamocowany poprzez kołnierz okrągły lub kwadratowy a LSP-2 do króćca G 11/2". Przy mocowaniu kołnierzowym sygnalizator może być usytuowany na ciągach komunikacyjnych równo z podłogą. Kołnierze posiadają rowki i otwory do odprowadzania wody.

Karta katologowa LSP


Strefa Ex           Automatyka           Elektronika           Kontakt